Strona główna Aktualności Aron Johannsson piłkarzem Lecha Poznań

Aron Johannsson piłkarzem Lecha Poznań

by Artur Kąciak

Wszystkie formalności zostały dopięte i Aron Johannsson w piątek wieczorem został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. 30-letni amerykański napastnik islandzkiego pochodzenia związał się kontraktem do końca tego roku. Jest też opcja przedłużenia współpracy o kolejne osiemnaście miesięcy – do 30 czerwca 2023 roku.

W zimowym okienku transferowym Kolejorz pozyskał już pięciu piłkarzy. Są to: środkowi pomocnicy Jesper Karlström oraz Nika Kvekveskiri, stoperzy Bartosz Salamon oraz Antonio Milić, a także Aron Johannsson. Trzeba także pamiętać o tym, że niedawno kontrakt podpisał Radosław Murawski, który na Bułgarską przeniesie się od 1 lipca.

30-letni gracz przyleciał do stolicy Wielkopolski w czwartkowy wieczór, a w piątek przed południem rozpoczął testy medyczne we współpracującej z klubem klinice Rehasport. Wieczorem pojawił się przy Bułgarskiej, gdzie zostały dopełnione wszystkie formalności. Kontrakt został podpisany do 31 grudnia 2021 roku z opcją przedłużenia do 30 czerwca 2023. Wszystko zależy od tego, jak spisywać się będzie doświadczony gracz, który będzie walczył o miejsce w składzie z Mikaelem Ishakiem oraz Filipem Szymczakiem.

– Aron to zawodnik, który na pewno da nam więcej możliwości w ofensywie. Jest bardzo mobilny, może występować zarówno w ataku jako wysunięty napastnik, jak i ten drugi, nieco cofnięty atakujący. W tym drugim wariancie funkcjonował ostatnio w Hammarby, kiedy rywalizował chociażby przeciwko nam w kwalifikacjach Ligi Europy. Jego obecność da mi np. opcję gry z dwoma snajperami, bo w takim ustawieniu czuje się bardzo dobrze. Jasne, w poprzednich klubach zdarzało mu się występować także na skrzydle, ale ja raczej biorę go pod uwagę pod bramką przeciwnika, czyli jako napastnika – opowiada Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like