Aleman z nowym kontaktem do 2024 roku!

Aleman z nowym kontaktem do 2024 roku!

21 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Christian Aleman podpisał nowy kontrakt z Arką Gdynia. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku. Urodzony 5 lutego 1996r. w Guayaquil (Ekwador) zawodnik jest wychowankiem CS Emelec, a jego ostatnim klubem zanim trafił do Arki był Guayaquil City FC. W żółto-niebieskich barwach debiutował 16 lutego 2021 roku w meczu Pucharu Polski: Arka – Górnik Łęczna 2:1.

Dotychczas rozegrał łącznie 19 spotkań i zdobył jedną bramkę. Za Ekwadorczykiem przemawia znakomite wyszkolenie techniczne i umiejętności w kreacji gry. To atuty, którymi przekonał do siebie trenera Dariusza Marca i Zarząd Klubu.

  • – Christian jest bardzo ważnym ogniwem naszej drużyny. Ubiegły sezon i początek obecnego pokazały, że jest zawodnikiem, który wnosi nie tylko wartość sportową, ale również duże zaangażowanie, niezbędne w osiąganiu kolejnych zwycięstw. Budujemy zespół w dłuższej perspektywie i bardzo się cieszymy, że Ali będzie jego częścią – mówi prezes Arki Gdynia SA Michał Kołakowski.
  • Cieszę się, że zostanę w Gdyni na dłużej. Czuję się tu bardzo dobrze, szybko zaaklimatyzowałem się w drużynie i otoczeniu – mówi Christian Aleman. – Nasza gra wygląda coraz lepiej. Czuję zaufanie trenera i tym samym chcę jemu i drużynie odpłacić się na boisku. Arka Gdynia ma przed sobą ambitny plan, którego częścią chcę być. Jestem z tego powodu bardzo dumny – dodaje.

Źródło: inf. prasowa