Aleksandar Kolev został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec

Aleksandar Kolev został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec

6 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Kolev w zespole będzie występował z numerem 92. Dla mieleckich kibiców jest to zawodnik doskonale znany. Napastnik reprezentował już barwy klubu wiosną 2017 roku, za kadencji Zbigniewa Smółki. Spisywał się bardzo dobrze – strzelił 7 bramek i zaliczył do tego 4 asysty. Po tak udanych występach w Mielcu odszedł do Sandecji Nowy Sącz, która wówczas wywalczyła awans do ekstraklasy. W Nowym Sączu występował przez jeden sezon, w którym podobnie jak w Mielcu, zdobył 7 bramek. Od 2018 do 2019 roku reprezentował barwy ekstraklasowej Arki Gdynia. Z tym klubem sięgnął po Superpuchar Polski.

Pod koniec sierpnia 2019 roku trafił do Rakowa Częstochowa, by po kilku miesiącach zamienić Polskę na Kazachstan. Trafił bowiem do klubu Kaysar Kyzylorda. W jego barwach zagrał m. in. w kwalifikacjach do Ligi Europy. Teraz wraca do Polski i będzie występował w barwach PGE FKS Stal Mielec.

– Cześć Stalowcy. Cieszę się, że wracam do Mielca, to jest mój drugi dom. Będę występował z numerem 92 i mam nadzieję, że razem utrzymamy się w ekstraklasie – mówi Aleksandar Kolev.

Zawodnik z klubem związał się umową do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Źródło: inf. prasowa