Afonso Sousa piłkarzem Lecha

Afonso Sousa piłkarzem Lecha

30 czerwca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Drugi piłkarz w letnim okienku transferowym już oficjalnie dołączył do Lecha Poznań. Portugalski środkowy pomocnik Afonso Sousa w czwartek po południu po przejściu testów medycznych podpisał czteroletni kontrakt. 22-latek, który przechodzi na zasadach transferu definitywnego z portugalskiego klubu Os Belenenses SAD, związał się z mistrzami Polski umową do 30 czerwca 2026 roku.

Utalentowany Portugalczyk jest wychowankiem FC Porto, w którym przeszedł przez wszystkie szczeble, występował w młodzieżowej Lidze Mistrzów, w której notował niezłe statystyki. Ma na koncie również grę we wszystkich kadrach juniorskich Portugalii, włącznie z reprezentacją młodzieżową U-21, z którą awansował niedawno na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. W niej w sześciu spotkaniach zaliczył cztery asysty.

  • Pozyskanie środkowego pomocnika było latem jednym z naszych priorytetów. Pożegnaliśmy się bowiem z Pedro Tibą, który dał nam bardzo wiele, ale w futbolu nic nie trwa wiecznie i chcieliśmy skorzystać z innej opcji w tej środkowej formacji. Okazało się, że liczba Portugalczyków w Kolejorzu musi się zgadzać – uśmiecha się dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. Nadal przy Bułgarskiej będzie czwórka zawodników z tego kraju. Oprócz Sousy, także Joel Pereira, Joao Amaral oraz Pedro Rebocho. – Mówiąc już bardziej poważnie, Afonso był na szczycie naszej listy skautingowej i od początku byliśmy przekonani, że chcemy go pozyskać. Trochę to jednak musiało potrwać, bo młody i tak perspektywiczny zawodnik budził spore zainteresowanie innych klubów. Dla nas jednak ważne było to, że Afonso od początku był przekonany do tego, żeby do nas przyjść, więc cierpliwie czekaliśmy i negocjowaliśmy z jego klubem, co skończyło się ostatecznie dopięciem wszystkich szczegółów – opowiada Rząsa.

Źródło: inf. prasowa