Strona główna Aktualności Adam Zrelak piłkarzem Warty Poznań

Adam Zrelak piłkarzem Warty Poznań

by Artur Kąciak

Napastnik reprezentacji Słowacji, Adam Zrelak podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia do czerwca 2023 roku. 26-letni piłkarz przeszedł do „Zielonych” na zasadzie transferu definitywnego z 1. FC Nuernberg.

– Podczas rozmów z dyrektorem sportowym, Robertem Grafem przekonałem się, że Warcie Poznań bardzo zależy na mnie. Moja umowa w Norymberdze i tak kończyła się latem, więc uznałem, że warto zmienić barwy klubowe już teraz. Chcę grać, strzelać gole i dlatego przyjąłem propozycję Warty Poznań. Bardzo się cieszę, że tu jestem. Będę dawał z siebie wszystko dla tego Klubu. Wiem, że w Warcie jest fajna, rodzinna atmosfera, a zawodnicy walczą na boisku jeden za drugiego i bardzo mnie to cieszy, bo też jestem takim piłkarzem. Chcę strzelać gole i pomóc drużynie w zdobywaniu punktów i osiągnięciu celu, jakim jest utrzymanie się w lidze – mówi Adam Zrelak. – W Ekstraklasie gra wielu Słowaków, więc można powiedzieć, że mam rozeznanie, jeśli chodzi o samą ligę. Wiem, że to dobra liga. Niedawno trafił tu mój były kolega klubowy z Norymbergi, Mikael Ishak, w Poznaniu jest też mój rodak, Ljubo Satka, a w szatni Warty spotkałem Makanę Baku, którego umiejętności miałem okazję oglądać, gdy graliśmy przeciwko sobie w 2. Bundeslidze.

Nowy zawodnik beniaminka PKO BP Ekstraklasy rozpoczął zawodową karierę w MFK Ruzomberok (66 meczów, 15 goli), z którego jako 20-latek przeniósł się do Slovana Bratysława (15 trafień w 56 w występach). Półtora roku później, latem 2016 roku trafił ze stołecznego klubu do czeskiego FK Jablonec (2/5), by po roku odejść za milion euro do 1. FC Nuernberg. W Bawarii grał do dziś – zarówno w Bundeslidze (14 meczów i 2 gole w sezonie 2018/19), jak i na jej zapleczu (31 spotkań, 2 bramki). Dla klubu z Norymbergi strzelił w sumie 5 goli w 50 oficjalnych występach.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like