Adam Chrzanowski w Wiśle Płock

Adam Chrzanowski w Wiśle Płock

18 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Adam Chrzanowski nowym piłkarzem Wisły Płock. Występujący dotychczas w Pordenone Calcio obrońca został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. Umowa zawiera opcję pierwokupu.

Urodzony 31 marca 1999 roku w Warszawie obrońca swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w KS-ie Raszyn, skąd jako nastolatek przeszedł do juniorów Znicza Pruszków. Po debiucie w pierwszej drużynie na poziomie trzeciej ligi przeniósł się do Lechii Gdańsk. W jej barwach w wieku siedemnastu lat zadebiutował w ekstraklasie, aż latem 2016 roku został wypożyczony do młodzieżowej drużyny ACF Fiorentina. We Włoszech spędził rok. Następnie wrócił do kraju, a w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 rozegrał w Lechii dziesięć meczów w ekstraklasie. W następnym sezonie udał się na półroczne wypożyczenie do pierwszoligowych Wigier Suwałki.

Do Trójmiasta wrócił jednak na krótko, ponieważ dwa lata temu podpisał kontrakt z włoskim Pordenone Calcio, choć wiosnę 2020 roku spędził jeszcze w Polsce, a konkretnie na wypożyczeniu w pierwszoligowej Miedzi Legnica. Na Zachód ponownie zawitał więc pół roku później. Udało mu się wtedy zanotować trzynaście meczów w Serie B sezonu 2020/2021. Lewy lub środkowy obrońca w trwających rozgrywkach wystąpił z kolei w czterech spotkaniach. Warto wspomnieć, że Chrzanowski ma również na koncie wiele występów w kilku kategoriach wiekowych młodzieżowych reprezentacji Polski.

Źródło: inf. prasowa