25 punktów Varnado, GTK pokonało Asseco Arkę

25 punktów Varnado, GTK pokonało Asseco Arkę

11 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Jordon Varnado poprowadził GTK Gliwice do zwycięstwa nad Asseco Arką Gdynia 97:89 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Spotkanie na początku było dość wyrównane, choć dzięki trafieniom Jordona Varnado gliwiczanie mieli pięć punktów przewagi. W ekipie z Gdyni ważne trójki trafiali Filip Dylewicz i Bartłomiej Wołoszyn, co pozwalało nawiązać rywalizację. Akcje Terry’ego Hendersona oraz Daniela Gołębiowskiego sprawiły, że po 10 minutach było 26:17. Drugą kwartę Asseco Arka rozpoczęła od serii 8:0 i po trafieniu Marcina Malczyka przegrywała już zaledwie punktem. Po kilku minutach trójki Filipa Dylewicza dały tej drużynie minimalną przewagę! Drużyna debiutanta – trenera Piotra Blechacza – potrafiła utrzymać prowadzenie, w czym pomagał Igor Wadowski. Ostatecznie rzut Szymona Szymańskiego ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:45.

Trzecią kwartę zespół trenera Matthiasa Zollnera rozpoczął od trójek Szewczyka i Varnado. Dzięki Filipowi Dylewiczowi przyjezdni ciągle byli jednak w grze. GTK potrafiło uciekać na sześć punktów, ale rywale nie chcieli pozwolić na dużo więcej. Ciągle niezwykle aktywny był Varnado, a dzięki rzutom wolnym Terry’ego Hendersona po 30 minutach było 71:66. Na początku kolejnej części meczu ekipa z Gliwic zanotowała małą serię 5:0, dzięki czemu umacniała się na prowadzeniu. Bartłomiej Wołoszyn dawał jeszcze sporo nadziei gdynianom. Na około trzy minuty przed końcem jego trójka oznaczała remis! W końcówce kluczowe rzuty trafiali jednak Henderson oraz Bogues. Ostatecznie GTK zwyciężyło 97:89.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jordon Varnado z 25 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 28 punktami i 3 zbiórkami.

Źródło: inf. prasowa