12. kolejka PHL: JKH GKS Jastrzębie górą w derbach Górnego Śląska

16 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Mistrz Polski pokonał u siebie GKS Tychy. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund. W Sanoku w meczu gospodarzy z KH Energa Toruń padło aż trzynaście bramek. Pewne zwycięstwo w Nowym Targu odniosła drużyna Re-Plast Unii Oświęcim.

Między 14 a 16 minutą na Jastorze padły cztery bramki. Najpierw Roman Rac dwukrotnie trafił do siatki, JKH prowadził 2:0, ale szybko zdobył bramkę Radosław Galant a zaledwie 12 sekund po tym skutecznym uderzeniu, gola dla miejscowych strzelił Marcin Horzelski. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:1 dla mistrzów Polski. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się tyski napastnik Christian Mroczkowski. Do ostatnich sekund trwała zacięta walka, ale wynik 3:2 dla JKH nie uległ zmianie. Dobre zawody w zespole Roberta Kalabera rozegrał także Dominik Jarosz, który zaliczył dwie asysty. Mecz stał na wysokim poziomie, były w tym spotkaniu również pojedynki na pięści.

W Sanoku padło aż trzynaście bramek. Klasę pokazał KH Energa Toruń. Znakomicie grał Mikhail Shabanov, który w pierwszej tercji strzelił trzy gole! Trzecia tercja zakończyła się wynikiem 5:1 dla Stalowych Pierników, które zwyciężyły ostatecznie 10:3. Nie było niespodzianki w Nowym Targu, pewne zwycięstwo odnieśli goście z Oświęcimia.