1000 punktów Natalii Murek

1000 punktów Natalii Murek

15 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

Przyjmująca zespołu #VolleyWrocław po meczu z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz mogła cieszyć się z osiągnięcia pewnej, magicznej granicy. Mowa o indywidualnych statystykach i zdobyciu już 1000 punktów w ekstraklasie!

Imię i nazwisko wrocławskiej przyjmującej znają kibice siatkówki w stolicy Dolnego Śląska. Murek do Wrocławia trafiła jako niespełna 18-letnia reprezentantka Polski. Właśnie wtedy, w 2017 roku, wraz ze swoim zespołem wywalczyła 6. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek w Meksyku. Turniej zakończyła z nagrodą dla najlepszej zagrywającej. W 2017 otrzymała także powołanie do szerokiej kadry seniorek. Pierwszego września rozpoczęła swoją przygodę z klubem, a zarazem seniorską siatkówką. Najpierw broniła barw Impela Wrocław, od 2018 roku gra na przyjęciu #VolleyWrocław.

Cztery sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej zaowocowały imponującymi statystykami. Do tej pory Natalia rozegrała 85 meczów, podczas których zdobyła już 1001 punktów! Na swoim koncie ma także 70 asów i 46 bloków punktowych. Najwięcej punktów w jednym spotkaniu zdobyła przeciwko drużynie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 17 grudnia 2019 roku (22 pkt).

– Nie miałam pojęcia, że to już tysiąc punktów w tej lidze! Bardzo się cieszę, że dobiłam do okrągłej liczby, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, wiec chce więcej i więcej. Mam nadzieje, że nie zaprzestane na tej liczbie –powiedziała Natalia Murek, przyjmująca #VolleyWrocław.

W tym sezonie najwięcej, bo 19 punktów zdobyła w domowym spotkaniu przeciwko DPD Legionovii Legionowo. Średnia meczowa wynosi 11,67 pkt.

Źródło: inf. prasowa